Płyn czy proszek? Na jaką chemię myjącą zdecydować się w myjni bezdotykowej?

Po kilkunastu latach doświadczenia mamy przekonanie, że chemia płynna jest dużo lepszym wyborem niż chemia w proszku. Zacznijmy porówanie od jej wad.

Wady chemii płynnej w myjni bezdotykowej

Jedyną wadą jest to, że chemia płynna jest nieznacznie, ale jednak trochę droższa w zakupie od chemii w proszku. Ale to nie oznacza, że jej stosowanie to sumarycznie większe koszty myjni! Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Zalety stosowania chemii płynnej w myjni samochodowej.

Oszczędność nr 1: Instalacja chemii płynnej jest tańsza (nie ma potrzeby stosowania specjalnego dozownika) i prostsza w budowie, a więc i mniej ryzykowna jeśli chodzi o kosztowne awarie. Chemia płynna wpływa też przy okazji mniej na zużycie niektórych komponentów myjni.

Oszczędność nr 2: Płyn może pracować z wodą o niższej temperaturze niż proszek – oszczędności z obniżenia temperatury o 5-10 stopni są naprawdę bardzo duże. Skala oszczędności oczywiście zależy od tego, jakie źródło ogrzewania stosujemy i jaki procent naszych kosztów to podgrzewanie wody.

Oszczędność nr 3: Chemia płynna nie zawiera fosforanów, a więc odpadają wszelkie uciążliwe badania na obecność fosforanów. Przy okazji chronimy środowisko, co możemy wykorzystać np. w materiałach reklamowych. Obecnie dla coraz większej ilości ludzi, zwłaszcza młodych, ten aspekt ma duże znaczenie.

W Adbud budujemy myjnie stosujące chemię płynną, ponieważ nie widzimy uzasadnienia dla wspierania alternatywnej technologii. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu!